Men's Senior Pairs (Over 55) - Area 18 - Kent

Preliminary Round
Play by Wed 19th May
Round 1
Play by Wed 2nd Jun
Round 2
Play by Wed 16th Jun
Round 3
Play by Wed 30th Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 14th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 28th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 11th Aug

Peter Rumble
(Bromley Town, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

 
Peter Rumble
(Bromley Town, Kent (North/West))
7 - 25
Chris Smith
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

 
Chris Smith
(Bromley, Kent (North/West))
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Chris Smith
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

 
Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))
V
John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Tony Kirby
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

 
Tony Kirby
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
V
Mark Garrard
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Mark Garrard
(Sidcup, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Bryan Littlefield
(Kings, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Bryan Littlefield
(Kings, Kent (North/West))
(Challenger)
V
Jym Goodwin
(Bellingham, Kent (North/West))
 

Jym Goodwin
(Bellingham, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

David Clark
(Eltham, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

 
David Clark
(Eltham, Kent (North/West))
V
Roger Woodward
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Roger Woodward
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Trevor Wells
(Borough Green, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

 
Trevor Wells
(Borough Green, Kent (North/West))
V
Ian Way
(West Wickham, Kent (North/West))
(Challenger)

Ian Way
(West Wickham, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Gary Brock
(Bromley, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Gary Brock
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)
V
Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Leslie Walker
(South Hill Wood, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Leslie Walker
(South Hill Wood, Kent (North/West))
(Challenger)
V
Clive Baugh
(Sidcup, Kent (North/West))
 

Clive Baugh
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Martin Groombridge
(Empire, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Martin Groombridge
(Empire, Kent (North/West))
(Challenger)
V
Stephen Leonard
(Chatham, Kent (North/West))
 

TBC
(Challenger)
V
Matthew Wabe
(Cobham, Kent (North/West))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Stephen Leonard
(Chatham, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Matthew Wabe
(Cobham, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Matthew Wabe
(Cobham, Kent (North/West))
(Challenger)

18 - 12
Barry Bond
(OGF, Kent (North/West))
 

Barry Bond
(OGF, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

John Andrews
(Hartley Country Club, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

 
John Andrews
(Hartley Country Club, Kent (North/West))
V
Ronald Riley
(Halls, Kent (North/West))
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Ronald Riley
(Halls, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

John Coatham
(Vcd, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

John Coatham
(Vcd, Kent (North/West))
(Challenger)
V
Don BYRNE
(Rochester Clarence, Kent (North/West))
 

Don BYRNE
(Rochester Clarence, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Tony Holt
(Civil Service (Chatham Area), Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Tony Holt
(Civil Service (Chatham Area), Kent (North/West))
(Challenger)
V
Michael Aldridge
(Horton Kirby, Kent (North/West))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Michael Aldridge
(Horton Kirby, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Roger Howell
(Chatham, Kent (North/West))
(Challenger)

18 - 8
Graham Pitkin
(Swanley, Kent (North/West))

 
Roger Howell
(Chatham, Kent (North/West))
V
TBC
(Challenger)

Michael Fisher
(Borstal, Kent (North/West))
V
Trevor Skinner
(Chatham, Kent (North/West))
(Challenger)

James Simpson
(Borstal, Kent (North/West))

19 - 10
Alan Waterson
(OGF, Kent (North/West))
(Challenger)

James Simpson
(Borstal, Kent (North/West))
(Challenger)
V
David Bloor
(Borstal, Kent (North/West))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

David Bloor
(Borstal, Kent (North/West))
(Challenger)

19 - 12
Steve Marrett
(Vcd, Kent (North/West))

Richard Crawford
(Cobham, Kent (North/West))
(Challenger)
11 - 18
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))

Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))
(Challenger)
V
TBC
 

David Ambrose
(Borstal, Kent (North/West))
V
Alan Money
(Horton Kirby, Kent (North/West))
(Challenger)

stephen morgan
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

 
stephen morgan
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
V
Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Richard Murning
(Maidstone, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Richard Murning
(Maidstone, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Brian Chalklin
(Tonbridge, Kent (South/East))
 

Brian Chalklin
(Tonbridge, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)
V
David Easton
(Tunbridge Wells The Grove, Kent (South/East))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

David Easton
(Tunbridge Wells The Grove, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Michael Palmby
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Michael Palmby
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
V
Andrew Harris
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)

Andrew Harris
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
V
Graham Knowles
(Appleyard, Kent (South/East))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Graham Knowles
(Appleyard, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Bob Scott
(Gateway, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Bob Scott
(Gateway, Kent (South/East))
(Challenger)
V
David Carman
(St. Lawrence, Kent (South/East))
 

David Carman
(St. Lawrence, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Colin Strouts
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Colin Strouts
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Chris Taylor
(Folkestone Park, Kent (South/East))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Chris Taylor
(Folkestone Park, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

David Potter
(Hythe, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

 
David Potter
(Hythe, Kent (South/East))
V
Rick Travers
(Aylesham & Snowdown, Kent (South/East))
(Challenger)

Rick Travers
(Aylesham & Snowdown, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Alan Cornfoot
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Alan Cornfoot
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)
8 - 16
Tony Dobson
(Canterbury, Kent (South/East))

 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Tony Dobson
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Brian Fuller
(Lenham, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Brian Fuller
(Lenham, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Roger Coker
(Ashford Town, Kent (South/East))
 

Roger Coker
(Ashford Town, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Gary Wood
(Sandwich, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Gary Wood
(Sandwich, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Michael Fisher
(Canterbury, Kent (South/East))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Michael Fisher
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Roger Herridge
(Lyminge, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Roger Herridge
(Lyminge, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Gordon Charlton
(Sandwich, Kent (South/East))
 

Gordon Charlton
(Sandwich, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Peter Carey
(Thanet, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Peter Carey
(Thanet, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Steve Laslett
(Sandwich, Kent (South/East))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Steve Laslett
(Sandwich, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Paul Ellison
(Faversham Recreation, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Paul Ellison
(Faversham Recreation, Kent (South/East))
(Challenger)
V
David Hopkins
(Lenham, Kent (South/East))
 

David Hopkins
(Lenham, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Keith Gates
(Hythe, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Keith Gates
(Hythe, Kent (South/East))
(Challenger)
V
Ged Higgins
(Minster, Kent (South/East))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Ged Higgins
(Minster, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

Michael Talbot
(Canterbury, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Michael Talbot
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)
V
TBC
 

Brian Gentle
(Whitstable, Kent (South/East))
(Challenger)
V
David Johnson
(Folkestone Park, Kent (South/East))

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×