Men's Senior Pairs (Over 55) - Area 15 - Hertfordshire

Preliminary Round
Play by Wed 2nd Jun
Round 1
Play by Wed 16th Jun
Round 2
Play by Wed 30th Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 14th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 28th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 11th Aug

Philip Clewes-Garner
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
8 - 18
Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

20 - 18
Barry Platten
(Whitethorn, Hertfordshire (North/East))
 

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

18 - 8
Victor Greenberg
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
 

 
Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

19 - 9
Greg Amos
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

 
Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

22 - 8
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

 
Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
V
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Barry Platten
(Whitethorn, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

David Jefferies
(Riverain, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
David Jefferies
(Riverain, Hertfordshire (North/East))
11 - 22
Victor Greenberg
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Victor Greenberg
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
8 - 17
Greg Amos
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Greg Amos
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

15 - 13
Don Fox
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
 

Greg Amos
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Don Fox
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Don Fox
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))

17 - 14
Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
7 - 21
Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

17 - 15
Laurie Ramsay
(Royston, Hertfordshire (North/East))
 

Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
14 - 15
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

 

Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))
13 - 20
Laurie Ramsay
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Laurie Ramsay
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Martin Roberts
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Martin Roberts
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

20 - 10
Dale Large
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Martin Roberts
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
11 - 13
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

 

Dale Large
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

W/O
Robert Spence
(Whit Hern, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Robert Spence
(Whit Hern, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Alan Harman
(North Mymms, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Alan Harman
(North Mymms, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

19 - 13
Gordon Price
(Shire Park, Hertfordshire (South/West))
 

 
Alan Harman
(North Mymms, Hertfordshire (South/West))
11 - 18
John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))

18 - 11
David Salmon
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
14 - 16
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

 

Gordon Price
(Shire Park, Hertfordshire (South/West))

V
BYE
(Challenger)

Stephen Collins
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Stephen Collins
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
6 - 24
John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))

 

Stephen Quy
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
3 - 23
John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))

Stephen Tanner
(Tring, Hertfordshire (South/West))
15 - 16
David Salmon
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

David Salmon
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

14 - 13
Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
 

David Salmon
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

14 - 11
Stephen Bell
(Kings Langley, Hertfordshire (South/West))
 

John Abbott
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
3 - 27
Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

Charles Griffin
(Bushey, Hertfordshire (South/West))
13 - 17
Stephen Bell
(Kings Langley, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Stephen Bell
(Kings Langley, Hertfordshire (South/West))

19 - 18
Edward Clark
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Edward Clark
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

14 - 9
Martin Duke
(De Havilland, Hertfordshire (South/West))

Malcolm Alcock
(Metropolitan Police (Bushey), Hertfordshire (South/West))
W/O
Christopher Budden
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Christopher Budden
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
W/O
Malcolm Sage
(Bushey, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Malcolm Sage
(Bushey, Hertfordshire (South/West))
11 - 18
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 4
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
 

Malcolm Sage
(Bushey, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

25 - 8
Steven Jewell
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))

Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies, Hertfordshire (South/West))

17 - 11
Chris Gray
(Berkhamsted, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Alan Read
(Watford With Cassiobury Ladies, Hertfordshire (South/West))
W/O
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

20 - 13
Richard Chunn
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

17 - 13
Noel Roberts
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
8 - 23
David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

 

David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
13 - 14
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

 

Martin Blomfield
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
W/O
David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

Peter Daley
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
10 - 24
Mark Trembling
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))

Mark Trembling
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
18 - 21
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

 

Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
14 - 21
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×