Men's Senior Pairs (Over 55) - Area 11 - Essex

Preliminary Round
Play by Wed 19th May
Round 1
Play by Wed 2nd Jun
Round 2
Play by Wed 16th Jun
Round 3
Play by Wed 30th Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 14th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 28th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 11th Aug

Trevor Gosling
(Colchester West End, Essex (Mid/North))
V
Mark Hale
(Thorpe-Le-Soken, Essex (Mid/North))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Daniel Bonner
(Mersea Island, Essex (Mid/North))
V
David Fisher
(Colchester West End, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Andy Jeffrey
(Wivenhoe, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Andy Jeffrey
(Wivenhoe, Essex (Mid/North))
(Challenger)
V
Graham Dansey
(Brightlingsea, Essex (Mid/North))
 

Graham Dansey
(Brightlingsea, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

Albert Twells
(Wivenhoe, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Albert Twells
(Wivenhoe, Essex (Mid/North))
V
Steve Vears
(Frinton, Essex (Mid/North))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Steve Vears
(Frinton, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Richard Fribbins
(Clacton-On-Sea, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Richard Fribbins
(Clacton-On-Sea, Essex (Mid/North))
V
Nigel Holt
(Mersea Island, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Nigel Holt
(Mersea Island, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Kevin Jackson
(Frinton, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Kevin Jackson
(Frinton, Essex (Mid/North))
V
Ian Doyle
(Three Clubs, Essex (Mid/North))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Ian Doyle
(Three Clubs, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

John Gibson
(Clacton-On-Sea, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

 
John Gibson
(Clacton-On-Sea, Essex (Mid/North))
V
Allen Monkman
(Frinton, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Allen Monkman
(Frinton, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Knut Aabakken
(Mill Lane (Witham), Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

 
Knut Aabakken
(Mill Lane (Witham), Essex (Mid/North))
V
Philip Wood
(Bocking Alliance, Essex (Mid/North))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Philip Wood
(Bocking Alliance, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Paul Mann
(Silver End, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Paul Mann
(Silver End, Essex (Mid/North))
V
Graham Easterbrook
(Braintree, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Graham Easterbrook
(Braintree, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Barry Wells
(Silver End, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Barry Wells
(Silver End, Essex (Mid/North))
(Challenger)
V
Alex Wightman
(Saffron Walden Town, Essex (Mid/North))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Alex Wightman
(Saffron Walden Town, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Malcolm Stark
(Braintree, Essex (Mid/North))
V
Michael May
(Bocking Alliance, Essex (Mid/North))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
Karl Lodge
(Silver End, Essex (Mid/North))
 

Karl Lodge
(Silver End, Essex (Mid/North))

18 - 9
Kevin Moore
(Radwinter, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Neil Crockford
(Arclight, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Neil Crockford
(Arclight, Essex (Mid/North))
W/O
Roy Etheridge
(Writtle, Essex (Mid/North))
(Challenger)

 
Roy Etheridge
(Writtle, Essex (Mid/North))
V
TBC
(Challenger)

Roy Etheridge
(Writtle, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Martyn Gardner
(Chelmsford, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

 
Martyn Gardner
(Chelmsford, Essex (Mid/North))
V
Eddie Barker
(Southminster, Essex (Mid/North))
(Challenger)

Eddie Barker
(Southminster, Essex (Mid/North))

V
BYE
(Challenger)

Brian Norris
(Stock & Buttsbury, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Brian Norris
(Stock & Buttsbury, Essex (South))
(Challenger)
V
Robert Pooley
(Stock & Buttsbury, Essex (South))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Robert Pooley
(Stock & Buttsbury, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Peter Martin
(Stock & Buttsbury, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Peter Martin
(Stock & Buttsbury, Essex (South))
(Challenger)
V
Paul Gladwell
(Falcon, Essex (Mid/North))
 

Paul Gladwell
(Falcon, Essex (Mid/North))
(Challenger)

V
BYE

Conway Fleming
(Kings Chase, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Conway Fleming
(Kings Chase, Essex (South))
(Challenger)
V
Tony Allen
(Upminster, Essex (South))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Tony Allen
(Upminster, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Michael Portway
(Romford, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Michael Portway
(Romford, Essex (South))
(Challenger)
V
Nigel Smith
(Romford, Essex (South))
 

Nigel Smith
(Romford, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Roger Tallentire
(Clock House (Upminister), Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Roger Tallentire
(Clock House (Upminister), Essex (South))
(Challenger)
V
Terry Brown
(Kings Chase, Essex (South))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Terry Brown
(Kings Chase, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Howard Styles
(Kings Chase, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

 
Howard Styles
(Kings Chase, Essex (South))
V
TBC
(Challenger)

Colin Morton
(Romford, Essex (South))
V
Leslie Howard
(Gidea Park, Essex (South))
(Challenger)

Tony Brooks
(Woodford, Essex (South))
(Challenger)
V
Glenn Sanders
(Rainham, Essex (South))

TBC
(Challenger)
V
Kevin Fitzgerald
(Wanstead Central, Essex (South))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Kevin Fitzgerald
(Wanstead Central, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Leonard Welton
(Wanstead Central, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

 
Leonard Welton
(Wanstead Central, Essex (South))
V
William Nelson
(Old Dagenham, Essex (South))
(Challenger)

William Nelson
(Old Dagenham, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Brian Powell
(Wanstead Central, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

 
Brian Powell
(Wanstead Central, Essex (South))
V
Peter Barham
(Wanstead Central, Essex (South))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Peter Barham
(Wanstead Central, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Philip Joslin
(Wanstead Central, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Philip Joslin
(Wanstead Central, Essex (South))
(Challenger)
V
Paul Whellams
(Wanstead Central, Essex (South))
 

Paul Whellams
(Wanstead Central, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Barry Miller
(Rochford, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

 
Barry Miller
(Rochford, Essex (South))
V
Peter Hitchcock
(South Benfleet & Canvey, Essex (South))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Peter Hitchcock
(South Benfleet & Canvey, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

kevin wood
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

kevin wood
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)
V
Alan Furne
(Hadleigh, Essex (South))
 

Alan Furne
(Hadleigh, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Alfred Spratt
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Alfred Spratt
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)
V
Trevor Daughtrey
(Thorpe Bay, Essex (South))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Trevor Daughtrey
(Thorpe Bay, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Len Pope
(Hockley, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

 
Len Pope
(Hockley, Essex (South))
V
Rob Robins
(Hockley, Essex (South))
(Challenger)

Rob Robins
(Hockley, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

Steve Gunnell
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

 
Steve Gunnell
(Essex County, Essex (South))
V
Philip Brandon
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Philip Brandon
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Nigel Lee
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)

V
BYE

Nigel Lee
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)
V
TBC
 

John Stewart
(Essex County, Essex (South))
(Challenger)
V
David Martin
(Essex County, Essex (South))

Philip Bowyer
(Rochford, Essex (South))
(Challenger)
W/O
Alexander Swan
(Prittlewell, Essex (South))

Alexander Swan
(Prittlewell, Essex (South))
(Challenger)
V
Simon Short
(Bournemouth Park, Essex (South))
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Simon Short
(Bournemouth Park, Essex (South))
(Challenger)

W/O
Alexander Hanton
(Thorpe Bay, Essex (South))

Barry Holbrook
(Silverthorn, Essex (South))

V
BYE
(Challenger)

 
Barry Holbrook
(Silverthorn, Essex (South))
V
TBC
(Challenger)

Jim Oakes
(Harlow, Essex (South))
(Challenger)
V
micc verrells
(Harlow, Essex (South))

James Wilson
(Connaught, Essex (South))
(Challenger)
V
Gary Collis
(Harlow, Essex (South))

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Robert Hillier
(Silverthorn, Essex (South))
(Challenger)
V
Tony Cook
(Harlow, Essex (South))

Alex Browning
(Grays Town, Essex (South))
V
Terry Mizen
(Grays Town, Essex (South))
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

David Wakefield
(Thurrock, Essex (South))
(Challenger)
V
Stuart Muir
(Thurrock, Essex (South))

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×