Men's Senior Pairs (Over 55) - Area 5 - Cornwall

Preliminary Round
Play by Wed 16th Jun
Round 1
Play by Wed 30th Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 14th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 28th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 11th Aug

Colin Fishleigh
(Dunheved, Cornwall)

V
BYE
(Challenger)

Colin Fishleigh
(Dunheved, Cornwall)
(Challenger)

17 - 11
Gerald Maynard
(Stratton, Cornwall)
 

 
Colin Fishleigh
(Dunheved, Cornwall)

17 - 10
Nigel Ashwin
(Carnon Downs, Cornwall)
(Challenger)

 
Colin Fishleigh
(Dunheved, Cornwall)
10 - 20
David Parr
(Chacewater, Cornwall)
(Challenger)

David Parr
(Chacewater, Cornwall)
(Challenger)
V
Steven Rowse
(Stenalees, Cornwall)
 

Gerald Maynard
(Stratton, Cornwall)

V
BYE
(Challenger)

Nigel Ashwin
(Carnon Downs, Cornwall)
(Challenger)

V
BYE

Nigel Ashwin
(Carnon Downs, Cornwall)
(Challenger)

22 - 16
Kenneth Symonds
(Porthleven, Cornwall)
 

Kenneth Symonds
(Porthleven, Cornwall)
(Challenger)

V
BYE

Glynn Mitchell
(Chacewater, Cornwall)

V
BYE
(Challenger)

Glynn Mitchell
(Chacewater, Cornwall)
(Challenger)
W/O
David Parr
(Chacewater, Cornwall)

 

David Parr
(Chacewater, Cornwall)
(Challenger)

22 - 13
David Bunday
(Perranporth, Cornwall)
 

David Parr
(Chacewater, Cornwall)

V
BYE
(Challenger)

David Bunday
(Perranporth, Cornwall)

V
BYE
(Challenger)

David Bunday
(Perranporth, Cornwall)
(Challenger)

25 - 11
Norman Coad
(Stenalees, Cornwall)
 

Colin Smith
(Chacewater, Cornwall)
(Challenger)
12 - 19
Norman Coad
(Stenalees, Cornwall)

PAUL BENNETT
(Bodmin, Cornwall)
16 - 17
Paul Bradbeer
(Mylor Bridge, Cornwall)
(Challenger)

Paul Bradbeer
(Mylor Bridge, Cornwall)
(Challenger)
9 - 20
Paul Stokes
(St Austell, Cornwall)

 

Paul Stokes
(St Austell, Cornwall)
(Challenger)
14 - 18
Steven Rowse
(Stenalees, Cornwall)

 

Steven Rowse
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)

17 - 10
Michael Heard
(Stenalees, Cornwall)
 

Philip King
(St Austell, Cornwall)
(Challenger)
13 - 14
Paul Stokes
(St Austell, Cornwall)

Quentin Roe
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)

19 - 4
Benedick Purser
(Lostwithiel, Cornwall)

Quentin Roe
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)
12 - 15
Steven Rowse
(Stenalees, Cornwall)

 

Steven Rowse
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)

16 - 8
Peter White
(Penlee (Newlyn), Cornwall)

Ian Roberts
(Camborne, Cornwall)

20 - 16
Dave Balow
(Penlee (Newlyn), Cornwall)
(Challenger)

 
Ian Roberts
(Camborne, Cornwall)
15 - 19
Michael Heard
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)

Michael Heard
(Stenalees, Cornwall)
(Challenger)

20 - 15
Alan Hawke
(Newquay (Trenance), Cornwall)
 

Kevin Williams
(Porthleven, Cornwall)
(Challenger)
16 - 21
Michael Heard
(Stenalees, Cornwall)

David Grose
(St Austell, Cornwall)
(Challenger)
13 - 17
Alan Hawke
(Newquay (Trenance), Cornwall)

Alan Hawke
(Newquay (Trenance), Cornwall)
(Challenger)

17 - 14
Michael Diston
(Mylor Bridge, Cornwall)
 

Roger Biddick
(Grampound, Cornwall)
15 - 16
Michael Diston
(Mylor Bridge, Cornwall)
(Challenger)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×