Women's Pairs Championship - Fixtures

Preliminary Round 9:30am
Play on Mon 23rd Aug
Round One 12:30pm
Play on Mon 23rd Aug
Round Two 3:30pm
Play on Mon 23rd Aug
Quarter-Finals 9:30am
Play on Tue 24th Aug
Semi-Finals 12:30pm
Play on Tue 24th Aug
Final 3:30pm
Play on Tue 24th Aug

Sharon Kenny, Gail Hawke
(Ottery St Mary, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Sharon Kenny, Gail Hawke
(Ottery St Mary, Devon)
(Challenger)
19 - 20
Sue Cooke, Alex Jacobs
(Box, Wiltshire)

 

Sue Cooke, Alex Jacobs
(Box, Wiltshire)
(Challenger)
7 - 21
Devon Cooper, Rachel Tremlett
(Royston, Hertfordshire)

 

Devon Cooper, Rachel Tremlett
(Royston, Hertfordshire)
(Challenger)
12 - 23
Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)

 

Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)
(Challenger)

19 - 6
Caroline Cullum, Amy Gowshall
(Cleethorpes, Lincolnshire)
 

Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)
(Challenger)
16 - 17
Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)

 

Ashleigh Minter, Mo Hayes
(Ashford Rail, Kent)
(Challenger)
5 - 23
Sue Cooke, Alex Jacobs
(Box, Wiltshire)

Wendy Hobbis, Tracy Wheeler
(Welford on Avon, Warwickshire)
(Challenger)

V
BYE

Wendy Hobbis, Tracy Wheeler
(Welford on Avon, Warwickshire)
(Challenger)
2 - 19
Devon Cooper, Rachel Tremlett
(Royston, Hertfordshire)

 

Devon Cooper, Rachel Tremlett
(Royston, Hertfordshire)
(Challenger)

22 - 6
Linda Abram, Tina Smitham
(Workington, Cumbria)

Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)
(Challenger)

V
BYE

Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)
(Challenger)

20 - 11
Dawn Grisley, Jayne Christie
(Potton, Bedfordshire)
 

Sharmishta Patel, Margaret Smith
(Sutton, Surrey)
(Challenger)

17 - 12
Marian Markie, Sian Hughes-Jones
(Kettering Lodge, Northamptonshire)
 

Dawn Grisley, Jayne Christie
(Potton, Bedfordshire)
(Challenger)

23 - 5
Patricia Pentecost, Pamela Neilly
(Southport, Lancashire)

June Sevant, Shirley Beavis
(Falcon, Essex)
(Challenger)

V
BYE

June Sevant, Shirley Beavis
(Falcon, Essex)
(Challenger)
12 - 20
Marian Markie, Sian Hughes-Jones
(Kettering Lodge, Northamptonshire)

 

Marian Markie, Sian Hughes-Jones
(Kettering Lodge, Northamptonshire)
(Challenger)

W/O
Eileen Horan, Fay Slinn
(Newton Hall, Durham)

Jan Everitt, Pa Walker
(Birstall, Leicestershire)
(Challenger)

V
BYE

Jan Everitt, Pa Walker
(Birstall, Leicestershire)
(Challenger)
10 - 20
Caroline Cullum, Amy Gowshall
(Cleethorpes, Lincolnshire)

 

Caroline Cullum, Amy Gowshall
(Cleethorpes, Lincolnshire)
(Challenger)

21 - 11
Maggie Scrace, Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket, Berkshire)
 

Caroline Cullum, Amy Gowshall
(Cleethorpes, Lincolnshire)
(Challenger)

17 - 12
Lorraine Kuhler, Katherine Hawes
(Oxford City and County, Oxfordshire)
 

Jeanie Humm, Brenda Colston
(St. Austell, Cornwall)
(Challenger)
6 - 21
Caroline Cullum, Amy Gowshall
(Cleethorpes, Lincolnshire)

Maggie Scrace, Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket, Berkshire)
(Challenger)

V
BYE

Maggie Scrace, Sue Goodchild
(Maidenhead Thicket, Berkshire)
(Challenger)

19 - 9
Sandra Plant, Judy Abel
(Shipton, Yorkshire)
 

Sandra Plant, Judy Abel
(Shipton, Yorkshire)
(Challenger)

19 - 17
Megan Higgins, Vicky Bayliss
(Waddesdon, Buckinghamshire)

Nicki Dale, Rachel Mackriell
(Polegrove, Sussex)
(Challenger)

V
BYE

Nicki Dale, Rachel Mackriell
(Polegrove, Sussex)
(Challenger)

23 - 8
Pat Browne, Dorothy Taylor
(Benfield, Northumberland)
 

Nicki Dale, Rachel Mackriell
(Polegrove, Sussex)
(Challenger)
12 - 25
Lorraine Kuhler, Katherine Hawes
(Oxford City and County, Oxfordshire)

 

Pat Browne, Dorothy Taylor
(Benfield, Northumberland)
(Challenger)

13 - 11
Kerry Bowley, Jacqueline Henderson
(Long Eaton Town, Derbyshire)

Jan Allen, Sarah Bowen
(Cove, Hampshire)
(Challenger)

V
BYE

Jan Allen, Sarah Bowen
(Cove, Hampshire)
(Challenger)
8 - 19
Lorraine Kuhler, Katherine Hawes
(Oxford City and County, Oxfordshire)

 

Emily O'Hanlon, Rebecca Willgress
(Norfolk BC, Norfolk)
(Challenger)
3 - 20
Lorraine Kuhler, Katherine Hawes
(Oxford City and County, Oxfordshire)

Alison King, Fiona Dement
(Queensborough, Kent)
(Challenger)

V
BYE

Alison King, Fiona Dement
(Queensborough, Kent)
(Challenger)
16 - 19
Carole Andrews, Anna Duckworth
(Forest Oaks, Nottinghamshire)

 

Carole Andrews, Anna Duckworth
(Forest Oaks, Nottinghamshire)
(Challenger)
5 - 18
Pauline Anderson, Gillian Lamprey
(Lowestoft Railway, Suffolk)

 

Pauline Anderson, Gillian Lamprey
(Lowestoft Railway, Suffolk)
(Challenger)
11 - 21
Linda Churchman, Cheryl Sailsbury
(Littleport, Cambridgeshire)

 

Linda Churchman, Cheryl Sailsbury
(Littleport, Cambridgeshire)
(Challenger)
6 - 17
Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)

 

Carole Andrews, Anna Duckworth
(Forest Oaks, Nottinghamshire)
(Challenger)

17 - 13
Clare Stevens, Sue Miles
(Petworth, Sussex)

Mary Banks, Alison Hall
(Hatfield, Hertfordshire)
(Challenger)

V
BYE

Mary Banks, Alison Hall
(Hatfield, Hertfordshire)
(Challenger)
17 - 19
Pauline Anderson, Gillian Lamprey
(Lowestoft Railway, Suffolk)

 

Pauline Anderson, Gillian Lamprey
(Lowestoft Railway, Suffolk)
(Challenger)

16 - 9
Sue Dix, Marcia Gwynne
(Ross-on-Wye, Herefordshire)

Joan Davies, Pam Margrett
(Cheltenham Spa, Gloucestershire)
(Challenger)

V
BYE

Joan Davies, Pam Margrett
(Cheltenham Spa, Gloucestershire)
(Challenger)
10 - 21
Valerie Hobart, Jamie-Lea Winch
(Kingscroft, Leicestershire)

 

Valerie Hobart, Jamie-Lea Winch
(Kingscroft, Leicestershire)
(Challenger)
12 - 20
Linda Churchman, Cheryl Sailsbury
(Littleport, Cambridgeshire)

 

Sally Gilbert, Jane Murphy
(Didcot, Berkshire)
(Challenger)
16 - 20
Valerie Hobart, Jamie-Lea Winch
(Kingscroft, Leicestershire)

Stefanie Pinson, Bridget Hodder
(Poole Park, Dorset)
(Challenger)

V
BYE

Stefanie Pinson, Bridget Hodder
(Poole Park, Dorset)
(Challenger)
13 - 18
Linda Churchman, Cheryl Sailsbury
(Littleport, Cambridgeshire)

 

Rosemary Bailey, Sheena Mack
(Fareham, Hampshire)
(Challenger)
15 - 16
Linda Churchman, Cheryl Sailsbury
(Littleport, Cambridgeshire)

Jenny Ralph, Jackie Bryant
(Potton, Bedfordshire)
(Challenger)

V
BYE

Jenny Ralph, Jackie Bryant
(Potton, Bedfordshire)
(Challenger)
11 - 17
Sigrid Thomas, Maureen Edwards
(Thornfield, Warwickshire)

 

Sigrid Thomas, Maureen Edwards
(Thornfield, Warwickshire)
(Challenger)
4 - 21
Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)

 

Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)
(Challenger)

17 - 10
Tonia Gann, Janeen Quentin
(Brentham, Middlesex)
 

Sigrid Thomas, Maureen Edwards
(Thornfield, Warwickshire)
(Challenger)

23 - 10
Elaine Score, Sue Clarke
(The Springhouse, Essex)

Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)
(Challenger)

V
BYE

Lucy Smith, Katy Smith
(Westlecot, Wiltshire)
(Challenger)

17 - 8
Debbie Hawker, Kirsty Hembrow
(Ilminster, Somerset)
 

Debbie Hawker, Kirsty Hembrow
(Ilminster, Somerset)
(Challenger)

16 - 15
Jane Baldwin, Sophie Purrell
(St Ives, Huntingdonshire)

Tonia Gann, Janeen Quentin
(Brentham, Middlesex)
(Challenger)

V
BYE

Tonia Gann, Janeen Quentin
(Brentham, Middlesex)
(Challenger)

18 - 7
Jan Ward, Sarah Austin
(Heathfield, Surrey)
 

Tonia Gann, Janeen Quentin
(Brentham, Middlesex)
(Challenger)

22 - 8
Katie Sturtridge, Michelle Moore
(St. Austell, Cornwall)
 

Tricia McMurray, Sam Williams 
(Ryde Marina, Isle Of Wight)
(Challenger)
13 - 14
Jan Ward, Sarah Austin
(Heathfield, Surrey)

Katie Sturtridge, Michelle Moore
(St. Austell, Cornwall)
(Challenger)

V
BYE

Katie Sturtridge, Michelle Moore
(St. Austell, Cornwall)
(Challenger)

20 - 13
Amy Walters, Sue Davies
(Broadway, Worcestershire)
 

Amy Walters, Sue Davies
(Broadway, Worcestershire)
(Challenger)

20 - 12
Joan Martin, Liz Smerdon
(Crediton, Devon)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×