Men's Champion of Champions - Devon

Preliminary Round
Play by Tue 18th May
Round 1
Play by Tue 1st Jun
Round 2
Play by Tue 15th Jun
Quarter-Finals
Play by Tue 29th Jun
Semi-Finals
Play by Tue 13th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Tue 27th Jul

Keith Jackson
(Great Torrington, Devon)
(Challenger)

V
BYE

 
Keith Jackson
(Great Torrington, Devon)
16 - 18
Nick Boothway
(Barnstaple, Devon)
(Challenger)

 
Nick Boothway
(Barnstaple, Devon)
V
Neil Bucknall
(Ilfracombe, Devon)
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Nick Boothway
(Barnstaple, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Gary Watson
(South Molton, Devon)

V
BYE
(Challenger)

 
Gary Watson
(South Molton, Devon)
20 - 22
Neil Bucknall
(Ilfracombe, Devon)
(Challenger)

Neil Bucknall
(Ilfracombe, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Adam Loveridge
(United Services, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Adam Loveridge
(United Services, Devon)
(Challenger)

21 - 5
Neil Burnell
(Tiverton, Devon)
 

 
Adam Loveridge
(United Services, Devon)
V
TBC
(Challenger)

Neil Burnell
(Tiverton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Richard Ellis
(Crediton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Richard Ellis
(Crediton, Devon)
(Challenger)
V
Richard Barton
(Rock Park, Devon)
 

Richard Barton
(Rock Park, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Gary Ayley
(Crediton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

 
Gary Ayley
(Crediton, Devon)
V
Dave Mason
(Combe Martin, Devon)
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Dave Mason
(Combe Martin, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Darren James
(Bideford, Devon)

21 - 20
Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

 
Darren James
(Bideford, Devon)
V
Robert Paxton
(Crediton, Devon)
(Challenger)

Robert Paxton
(Crediton, Devon)

21 - 11
Steve Hall
(Ottery St Mary, Devon)
(Challenger)

Jamie Heard
(Topsham, Devon)
(Challenger)
V
Simon Broom
(Culm Vale, Devon)

 
TBC
V
Colin Risdon
(Hemyock, Devon)
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Keith Bright
(Belmont, Devon)
(Challenger)
13 - 21
Colin Risdon
(Hemyock, Devon)

Andrew Lowe
(Sidmouth, Devon)
1 - 22
David Macaulay
(Madeira, Devon)
(Challenger)

David Macaulay
(Madeira, Devon)
(Challenger)
V
TBC
 

Ray Bridle
(Pinces Gardens, Devon)
V
Trevor Pipe
(Honiton, Devon)
(Challenger)

Colin Cliff
(Bradninch, Devon)
(Challenger)
W/O
Adam Dredge
(Chardstock, Devon)

 
Adam Dredge
(Chardstock, Devon)
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Phil Crichard
(Seaton, Devon)
V
Malcolm Heale
(Exonia, Devon)
(Challenger)

Mick Powell
(Topsham, Devon)
(Challenger)
12 - 21
Jamie Chestney
(Culm Vale, Devon)

 
Jamie Chestney
(Culm Vale, Devon)
V
TBC
(Challenger)

Sam Tolchard
(Kings, Devon)
V
Geoff Gay
(Torquay, Devon)
(Challenger)

Lee Haywood
(Shaldon, Devon)
20 - 21
Stuart Evans
(Shaldon, Devon)
(Challenger)

Stuart Evans
(Shaldon, Devon)
(Challenger)
V
Harry Goodwin
(Kings, Devon)
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Frank Kunc
(Dawlish, Devon)
W/O
Harry Goodwin
(Kings, Devon)
(Challenger)

Adrian Roberts
(Bitton Park, Devon)
11 - 21
Louis Ridout
(Kings, Devon)
(Challenger)

 
Louis Ridout
(Kings, Devon)
V
Arthur Wotton
(Stoke Fleming, Devon)
(Challenger)

Anthony Mayall
(Bovey Tracey, Devon)
(Challenger)
18 - 21
Arthur Wotton
(Stoke Fleming, Devon)

Shaun Grice
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)
V
Brian Smith
(Paignton, Devon)

 
TBC
V
Luke Bryant
(Stoke Fleming, Devon)
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Luke Bryant
(Stoke Fleming, Devon)
(Challenger)

W/O
Ronald Coish
(Totnes, Devon)

Kevin Taylor
(Abbrook Park, Devon)
(Challenger)

21 - 8
Norman Owen
(Babbacombe, Devon)

Kevin Taylor
(Abbrook Park, Devon)
(Challenger)
V
Peter Dunkley
(Marldon (Maple Leaf), Devon)
 

Peter Dunkley
(Marldon (Maple Leaf), Devon)

21 - 17
Paul Smith
(Starcross & District, Devon)
(Challenger)

Anthony Boxall
(Tavistock Sir Francis Drake, Devon)
(Challenger)

21 - 20
John Hornsby
(Plymstock, Devon)

 
Anthony Boxall
(Tavistock Sir Francis Drake, Devon)
V
TBC
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Alan Clake
(Plympton, Devon)
(Challenger)
V
Mike Burgwin
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)

Paul Bailey
(Pennycross Sports, Devon)
(Challenger)
V
John West
(Co-op Unity Park, Devon)

TBC
(Challenger)
V
Andy Hibbitt
(Plymouth North Down, Devon)
 

Andy Hibbitt
(Plymouth North Down, Devon)

21 - 6
RICHARD CATCHPOLE
(Beacon Down (Plymouth), Devon)
(Challenger)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×